Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Sucha Beskidzka: w sytuacji bez wyjścia

Punkt wydawania żywności i odzieży przy ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej dwa razy w miesiącu odwiedzają osoby, dla których wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) są niejednokrotnie ostatnią deską ratunku. Filia ChSCh działa w Suchej Beskidzkiej już prawie 10 lat.

„Wczoraj nie mieliśmy co jeść. Sąsiad dał nam trzy kromki chleba, ale więcej nie miał”, opowiadał jeden z mężczyzn odbierających żywność 17 maja. Kiedy zobaczył, czym go obdarowano, rozpłakał się.

– Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak to jest być w sytuacji bez wyjścia – przekonuje Otton Kukla, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Obok przekazania pomocy materialnej staramy się także nawiązać kontakt z osobami potrzebującymi, wychodzić naprzeciw ich różnorodnym potrzebom, okazać im ludzką wrażliwość – podkreśla.

Wolontariusze w Suchej Beskidzkiej żywność i odzież wydają w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. W dziele pomocy od lat wspierają ich ludzie dobrej woli, w tym dwie piekarnie: przy ul. Role i „Jacuś”, które nieodpłatnie przekazują pieczywo.
 
Każdego miesiąca przynajmniej 20 osób zgłasza się po wsparcie. Dla nich warto podejmować ten trud. Jeśli i ty chcesz mieć swój udział w niesieniu pomocy potrzebującym, możesz zasilić konto.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej i odzieżowej prowadzonej przez ChSCh.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij