Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka: trwa akcja „Kurtka dla malucha”

11.01.2012, Pomoc odzieżowa

– Mamy i babcie przychodzą i wybierają ubranka dla swoich pociech – mówi Otton Kukla, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Suchej Beskidzkiej. – Są też rodziny wielodzietne, w których jest nawet po ośmioro dzieci. Kiedy rodzice przychodzą do nas ze swoimi maluchami, te z zaciekawieniem przyglądają się nam i wyczekują, co też je spotka. Widzieć radość obdarowanych to rzecz cenniejsza niż srebro i złoto – dodaje.

W Suchej Beskidzkiej od końca października trwa akcja „Kurtka dla malucha”. Dzięki niej już wiele dzieci mogło zostać zaopatrzonych w ciepłe ubrania.     

Szkoda mi te rzeczy zniszczyć, może komuś się przydadzą – mówią darczyńcy przynoszący odzież do siedziby filii ChSCh. Wielu z nich pomaga osobom potrzebującym systematycznie – przez cały rok. Między nimi a wolontariuszami zawiązała się już nić sympatii. Inni dowiedzieli się o akcji i postanowili pomóc właśnie teraz.

W ramach tegorocznej edycji „Kurtki dla malucha” darczyńcy przekazali w Suchej Beskidzkiej do tej pory około 100 sztuk odzieży dziecięcej, w tym 50 kurtek. Ubrania na bieżąco trafiają do tych, którzy oczekują na wsparcie. Punkt ChSCh czynny jest w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, 9–14 przy ul. Mickiewicza 58. Wtedy też można przynosić odzież, którą chcemy się podzielić z osobami potrzebującymi.

Czytaj więcej o akcji.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Sucha Beskidzka
ul. Mickiewicza 58
34-200 Sucha Beskidzka

Nr konta bankowego:
29 2030 0045 1110 0000 0293 4900

Kierownik: Otton Kukla
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij